Select language: en pl

  Złoty medal oraz nagroda specjalna dla instytutu KOMEL na targach w Seulu

  W dniach 6 - 9 grudnia 2018 roku odbyły się Międzynarodowe Targi Wynalazczości w Seulu „Seoul International Invention Fair”. Patronatem tych targów jest Koreański Urząd Własności Intelektualnej, zaś na  arenie międzynarodowej wspierane są one przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO) oraz Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Wynalazców (IFIA).

  Targi te stanowią kompendium wiedzy z zakresu wynalazków, patentów, innowacyjnych rozwiązań,  przyczyniając się do promowania transferu technologii zarówno na rynku azjatyckim, jak i na całym świecie. Jest to jedna z największych imprez wystawienniczych tego typu, podczas której corocznie promowanych  jest przeszło 600 wynalazków z ponad 30 krajów, zaś liczba osób odwiedzających wynosi około 40 000.

  Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL przedstawił patent „Układ chłodzenia uzwojenia stojana wewnętrznego maszyny elektrycznej” jako część większego układu do montażu w piaście koła pojazdu. Dzięki innowacyjnych rozwiązaniom doskonale prezentowanym przez dyrektora Jakuba Bernatta, KOMEL został dwukrotnie wyróżniony:

  -  złotym medalem przyznanym przez Soeul International Invention Fair (SIIF),

  - nagrodą specjalną, przyznaną przez Indonezyjskie Stowarzyszenie Promocji Inwencji i Innowacji (INNOPA).

  Szczególne podziękowania i gratulacje dla twórców innowacji: Tadeusza Glinki, Piotra Dukalskiego, Bartłomieja Będkowskiego