Select language: en pl

  Nauki medyczne

  XI edycja Multidyscyplinarnej Konferencji Nauki o Leku – MKNOL2018

  Instytut Farmaceutyczny zaprasza na XI Multidyscyplinarną Konferencję Nauki o Leku- MKNOL2018. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 14-16 listopada 2018r. w Warszawie.

  Więcej…

  IF rozpoczął realizację czteroletniego projektu ORBIS

  1 marca 2018 r. Instytut Farmaceutyczny (IF) rozpoczął realizację czteroletniego (2018-2022) projektu ORBIS (Open Research Biopharmaceutical Internship Support), w ramach Działań Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Programu Ramowego Horyzont 2020. Inicjatywa utworzenia międzynarodowego konsorcjum i całego projektu powstała w IF w Warszawie, a jej autorem jest dr Piotr Rudzki, Kierownik Zakładu Farmakokinetyki.

  Więcej…

  20 rocznica pierwszego w Polsce wszczepienia implantu słuchowego do pnia mózgu

  W tym roku obchodzimy 20 rocznicę pierwszej w Polsce operacji wszczepienia implantu słuchowego do pnia mózgu, którą 9 stycznia 1998 r. przeprowadził prof. Henryk Skarżyński we współpracy z naukowcami z Austrii i Niemiec. Polska stała się czwartym krajem na świecie, w którym przeprowadzono tego typu trudny i skomplikowany zabieg. Trwająca 12 godzin operacja zakończyła się sukcesem, a pacjentka prof. Skarżyńskiego uzyskała wyniki nienotowane do tej pory w świecie – po operacji zaczęła swobodnie rozumieć mowę. Takich pacjentów na świecie jest tylko kilkunastu.

  Więcej…

  Wojskowy Instytut Medyczny nagrodzony „Perłą Innowacji”

  XV jubileuszowa gala Pereł Polskiej Gospodarki odbyła się 24 listopada 2017 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas gali zostały wręczone statuetki dla najlepszych podmiotów gospodarczych wyłonionych w rankingu opracowanym przez naukowców z Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

  Podczas uroczystości  przyznano również „Perły Innowacji” czyli PROGRESS 2017. Kapituła w osobach Krystyny Woźniak-Trzosek – Redaktor Naczelnej Polish Market oraz prof. Leszka Rafalskiego – Przewodniczącego Rady Głównej Instytutów Badawczych wybrała firmy oraz jednostkę naukową, które są liderami innowacji i wprowadzają nowatorskie rozwiązania.

  Więcej…

  Instytut Farmaceutyczny współkoordynatorem międzynarodowego projektu ORBIS w programie RISE - Horizon 2020

  Projekt grantowy ORBIS (Open Research Biopharmaceutical Internship Support) otrzymał dofinansowanie Komisji Europejskiej w konkursie Research and Innovation Staff Exchange w ramach Działania Marii Skłodowskiej-Curie Programu Ramowego Horyzont 2020 (H2020-MSCA-RISE-2017).

  Więcej…

  WIM ma nowy Zakład Radioterapii i zmodernizowaną Klinikę Onkologii

  18 lipca br. w Wojskowym Instytucie Medycznym otwarto nową, największą w historii szpitala inwestycję – Zakład Radioterapii oraz zmodernizowaną Klinikę Onkologii WIM.

  Więcej…

  Medal Prymasowski dla prof. Henryka Skarżyńskiego

  11 listopada 2016 r. Jego Eminencja ks. abp Wojciech Polak Prymas Polski gościł w Warszawie, by przewodniczyć Mszy św. za Ojczyznę w Świątyni Opatrzności Bożej. Po uroczystościach w Świątyni przybył do Domu Arcybiskupów Warszawskich, aby uroczyście wręczyć prof. Henrykowi Skarżyńskiemu Medal Prymasowski Zasłużony dla Kościoła i Narodu.

  Więcej…

  IFPS laureatem nagrody Business Premium

  26 września br. magazyn Bloomberg Businessweek Polska przyznał nagrody Business Premium 2016 za usługi wyróżniające się jakością, nowoczesnością i dopasowaniem do potrzeb rynkowych. W gronie laureatów znalazł się Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu (IFPS) za 10 lat telemedycznej opieki nad pacjentami z rożnymi implantami słuchowymi.

  Więcej…

  „Centrum Badań i Rozwoju Technik Bezpieczeństwa Procesów Pracy i Środowiska” (Tech-Safe-Bio)

  7 października br. w siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego, odbyło się uroczyste otwarcie nowych laboratoriów Instytutu pn. „Centrum Badań i Rozwoju Technik Bezpieczeństwa Procesów Pracy i Środowiska” (Tech-Safe-Bio).

  Więcej…

  Prof. Henryk Skarżyński nagrodzony statuetką Wiktora

  Za swoją życiową rolę – lekarza, który przeprowadza pacjentów ze świata ciszy do świata dźwięków –  statuetkę Telewizyjnej Akademii Wiktorów w kategorii Osobowość  Nauki i Kultury otrzymał prof. Henryk Skarżyński. Uroczysta gala wręczenia Wiktorów 2014 odbyła się  30 marca br.  na Zamku Królewskim w Warszawie.

  Więcej…

  Więcej artykułów…