Select language: en pl

  Nauki przyrodnicze i rolnicze

  "BUDOWNICTWO DREWNIANE – TRENDY I WYZWANIA”

  Instytut Technologii Drewna zaprasza na konferencję naukowo-techniczną „BUDOWNICTWO DREWNIANE – TRENDY I WYZWANIA”

  Konferencja odbędzie się 16 października 2018 r. w ITD w Poznaniu. Głównym jej celem jest prezentacja najnowszych osiągnięć naukowych oraz wymiana doświadczeń z zakresu budownictwa drewnianego w Polsce.

  Przedstawiony zostanie aktualny stan wiedzy oraz trendy innowacyjne i rozwojowe, w szerokim aspekcie tego zagadnienia, ze szczególnym uwzględnieniem: kształtowania formy i rozwiązań techniczno-materiałowych, modelowania i obliczania konstrukcji, złączy i wzmacniania elementów konstrukcyjnych, bezpieczeństwa pożarowego oraz ochrony drewna przed wilgocią i destrukcją biologiczną.

  Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się w załączniku oraz na stronie: https://www.itd.poznan.pl/pl/aktualnosci/konferencja-budownictwo-drewniane-2018.

  Co dalej z Puszczą Białowieską?

  Przedstawiamy poniżej stanowisko Instytutu Badawczego Leśnictwa, Polskiego Towarzystwa Leśnego, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Towarzystwa Przyjaciół Lasu w sprawie ochrony i użytkowania zasobów przyrodniczych Nadleśnictw Lasów Państwowych i Parku Narodowego Puszczy Białowieskiej.

  Więcej…

  Możliwości wykorzystania dronów do charakterystyki i oceny jakości środowiska

  Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych serdecznie zaprasza na Otwarte Seminarium prowadzone przez dr inż. Monikę Badurską z Firmy EUROSYSTEM S.A. pod tytułem „Możliwości wykorzystania dronów do charakterystyki i oceny jakości środowiska”, które odbędzie się 23 kwietnia 2015 o godz. 10:00 w sali 121 w Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, ul. Kossutha 6, Katowice.
  Więcej informacji odnośnie spotkania znajdą Państwo na stronie internetowej IETU.

  Więcej…

  Inauguracja „Polskiej Platformy Technologicznej dla Innowacji w Sektorze Ogrodniczym”

  17 marca br. w Instytucie Ogrodnictwa odbyło się spotkanie inaugurujące utworzenie  „Polskiej Platformy Technologicznej dla Innowacji w Sektorze Ogrodniczym” (HortiInnoTech). W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób reprezentujących 18 jednostek naukowych oraz 74 podmioty gospodarcze i organizacje ogrodnicze.

  Więcej…

  I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Bezpieczne Środowisko – Bezpieczna Praca”

  W dniach 08-09 czerwca 2015 r. w Radomiu odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Bezpieczne Środowisko – Bezpieczna Praca” organizowana przez Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy, Instytut Technologiczno-Przyrodniczy w Falentach i Prywatną Wyższą Szkołę Ochrony Środowiska w Radomiu.

  Więcej…

  Spotkanie informacyjne dotyczące otwartego konkursu w obszarze ‘Food Security’ w programie Horyzont2020

   

  Krajowy Punkt Kontaktowy zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące otwartego konkursu w obszarze ‘Food Security’ w programie Horyzont2020.

  Spotkanie  odbędzie się 14 października br., w budynku SGGW przy ul. Rakowieckiej – co stanowi dogodny dojazd np. z dworca.

  Tematyka konkursu na 2015 rok jest bardzo interesująca z punktu widzenia polskiego rolnictwa i gospodarki żywnościowej, dlatego w sposób szczególny zachęcam do udziału. W otwartym konkursie znajdują się również tematy badawcze związane z prawem żywnościowym, co może zainteresować Państwa Firmę.
  Agenda i rejestracja znajdują się na stronie KPK: http://www.kpk.gov.pl/?event=dzien-informacyjny-do-2-konkursu-w-food-security-w-programie-horyzont-2020

  Swój udział potwierdziła KE, Przedstawiciele MNiSzW, ekspert oceniający wnioski w H2020.
   

  Międzynarodowa Szkoła Letnia w Instytucie Badawczym Leśnictwa

  IBL 1

  W dniach 8-10 Lipca 2014 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym  miała miejsce Międzynarodowa Szkoła Letnia Molekularna Identyfikacja i detekcja obcych inwazyjnych gatunków w ekosystemach leśnych.

  Więcej…

  XII Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Nauka dla hodowli i nasiennictwa roślin uprawnych”

  IHAR konf

  W dniach 2-6 lutego 2015 roku Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Radzikowie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Nauka dla hodowli i nasiennictwa roślin uprawnych”.
  Konferencja organizowana jest Zakopanem w Ośrodku Konferencyjno-Wczasowym „HYRNY” i została objęta honorowym patronatem Wicepremiera Rządu RP - Ministra Gospodarki i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Więcej…

  Seminaria Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych

  grafika pasek do informacji o seminariachInstytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych serdecznie zaprasza do udziału w Otwartych Seminariach IETU w roku 2014. Seminaria odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca o godzinie 13.00, za wyjątkiem przerwy wakacyjnej.

  Więcej…

  VIII Międzynarodowa Konferencja „Innowacyjne rozwiązania rewitalizacji terenów zdegradowanych”

  grafika pasek do informacji o konferencji

  6-8 października 2014 r. w Ustroniu i Katowicach odbędzie się VIII Międzynarodowa Konferencja „Innowacyjne rozwiązania rewitalizacji terenów zdegradowanych”. Konferencja organizowana jest przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych oraz Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego.

  Więcej…

  Więcej artykułów…