Select language: en pl

  Nauki humanistyczne i ekonomiczne

  Instytut Badawczy Dróg i Mostów otworzył Pontiseum


  Ekspozycja „Mosty z Wisły” - zorganizowana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów na jego terenie, nieopodal praskiego przyczółka Mostu Gdańskiego - przyciąga uwagę mediów i zainteresowanych historią Warszawy. Tych kilka reliktów warszawskich mostów tworzy swoiste muzeum - „Pontiseum”.

  Więcej…

  Nowa pozycja w Księgarni Naukowej

  BIZ 164 1

  Zapraszamy do lektury nowego „Biuletynu Instytutu Zachodniego”  a w nim bardzo ciekawa analiza ostatniej wizyty Prezydenta Baracka Obamy w Polsce przygotowana przez prof. Jadwigę Kiwerską pt. „Rosjo, miej się na baczności – Ameryka wraca!”

  załącznik: pełna wersja Biuletynu

  Konferencja „Kultura i polityka kulturalna w Polsce i Niemczech po przełomie 1989. Bilans, debaty, perspektywy”

  I Zachodni

  Instytut Zachodni w Poznaniu zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji pt. „Kultura i polityka kulturalna w Polsce i Niemczech po przełomie 1989. Bilans, debaty, perspektywy”, którą organizuje wraz z Kulturpolitische Gesellschaft e.V. (Bonn) w dniach 11-12 czerwca 2014 r. w siedzibie Instytutu Zachodniego przy ul. Mostowej 27A w Poznaniu.

  Więcej…

  Konferencja polsko-niemiecka 29.11.2013 Instytut Zachodni Poznań

  Instytut Zachodni w Poznaniu i Fundacja Konrada Adenauera w Warszawie organizują konferencję pt. „Niemcy i Polska: partnerstwo dla Europy? Polskie i niemieckie wyobrażenia o roli obu państw w Europie”. Konferencja odbędzie się 29 listopada b.r. w Instytucie Zachodnim w Poznaniu.

  Niemieccy i polscy uczeni zamierzają m.in. odpowiedzieć na pytanie, czy polskie elity polityczne są gotowe zacieśniać współpracę z Niemcami stającymi się niekwestionowanym przywódcą Unii Europejskiej, a także, czy niemieckie elity polityczne przewidują dla Polski rolę niezbędnego partnera w procesie pogłębiania integracji europejskiej.

  Więcej…

  Prof. dr hab. Michał Lis odznaczony Złotym Medalem

  prof.lis1Profesor dr hab. Michał Lis, kierownik Zakładu Badań Historycznych i Niemcoznawczych PIN – Instytutu Śląskiego w Opolu, został uhonorowany Złotym Medalem Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Zlaté medaile Slezské univerzity v Opavě) .

  Więcej…